no-img
پژوهش سرای فرهنگیان

برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس ابتدایی ومتوسطه 1401-1400 - پژوهش سرای فرهنگیان


پژوهش سرای فرهنگیان
مطالب ویژه

صفحه جدا

برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس ابتدایی ومتوسطه 1401-1400


برنامه سالانه مدارس 1401-1400

بروزترین و کاملترین مجموعه برنامه سالانه مدارس متوسطه اول و دوم و برنامه سالانه مدارس ابتدایی 1401-1400 و تقویم اجرایی مدارس ابتدایی , متوسطه اول و دوم بصورت تکمیل شده و خام و تدوین شده برای دو حالت کرونایی و عادی را هم اکنون میتوانید از وبسایت ما دانلود کنید . این برنامه سالانه برای حالت حضوری و نیمه حضوری نیمه  تدوین شده است .

وبسایت امداد معلم یکی از زیر مجموعه های بانک فایل معلمان میباشد که بصورت تخصصی اقدام به تبیین و ارائه نمونه فایل های برنامه سالانه مدارس , برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس , برنامه سالانه پیش دبستانی , برنامه سالانه مدارس ابتدایی , برنامه سالانه و تقویم اجرایی معاون آموزشی , مدیران مدارس و.. میکند.

ما 3 بسته جداگانه برنامه سالانه مدارس ابتدایی , برنامه سالانه مدارس متوسطه اول و برنامه سالانه متوسطه دوم را برای دانلود و استفاده همکاران در مقاطع ابتدایی و متوسطه تدارک دیده ایم .که میتوانید در ادامه با کلیک روی دکمه های زیر آنها را مشاهده و دانلود نمایید.

برنامه سالانه مدارس ابتدایی 1401-1400 به همراه تقویم اجرایی برای دو حالت کرونایی و عادی

این مجموعه بروز و کامل برنامه سالانه 1401-1400 مدارس ابتدایی برای حالت کرونایی و عادی تنظیم شده است . با دانلود این مجموعه اگر مدارس در سالتحصیلی جدید بصورت عادی بازگشایی شوند برنامه جدایی خواهید داشت , اگر تحت تاثیر کرونا بصورت نیمه حضوریو آموزشمجازی باشند هم برنامه مجزایی خواهید داشت و حالت سوم در ادامه اگربخشی از سالتحصیلی تحت تاثیر بیماری کرونا در شرایط آموزش مجازی باشد و بخشی در ادامه بصورت حضوری امکان ترکیب این دو برنامه با همدیگر را خواهید داشت.

برای  دانلود برنامه سالانه مدارس ابتدایی 1401-1400 کلیک کنید

برنامه سالانه متوسطه اول 1401-1400 برای دو حالت کرونایی و عادی

برنامه سالانه متوسطه اول 1401-1400 هم برای دو حالت حضوری و مجازیو ترکیبی تدوین شده است و اگر مدارس تحت تاثیر بیماری کرونا بصورت نیمه حضوری ومجازی آغز بکار کنند هم در این برنامه لحاظ شده است ومیتوانید از آن استفاده کنید.

برای  دانلود برنامه سالانه متوسطه اول 1401-1400 کلیک کنید

برنامه سالانه متوسطه دوم کرونایی و عادی برای سالتحصیلی 1401-1400

کاملترین پکیج برنامه سالانه متوسطه دوم 1401-1400 را هم اکنون میتوانید از سایت بانک فایل معلمان ایران با کلیک روی دکمهزیر مشاهده , انتخاب و دانلود نمایید . امید است این مجموعه برای شما همکگار گرامی مفید بوده باشد.

برای  دانلود برنامه سالانه متوسطه دوم 1401-1400 کلیک کنید

برنامه سالانه و تقویم اجرایی

خدمت فرهنگیان عزیز اعم از مدیران و سایر پست های سازمانی باید عرض کنم که بعد از اصلاح و بهبود ملاک های موجود در برنامه ریزی مدرسه می توانیم به ارتقای سطح مدیریت و معاون در آموزشگاه و در نهایت آموزش و پرورش دستیابی پیدا کنیم. به همین علت نیاز است که مدیران و سایر عوامل آموزشی در جهت اجراي هر چه بهتر فرايندها و ملاك هاي مربوطه تلاش نمایند.

به همین علت مدارس ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم با تلاش در جهت بهبود ملاک ها و فرایندهای موجود و همچنین در دست اجرا می کوشند به بهترین شکل ممکن برنامه سالانه و تقویم اجرایی خود را در پست های سازمانی مختلف ارائه داده و سطح علمی و فرهنگی مدرسه را بالا ببرند.

دانلود فایل های برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس

مدیران و معاونین و مربیان عزیز می توانند از سایت بانک فایل پژوهشی معلمان برنامه سالانه و تقویم اجرایی مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

برای مشاهده فایل های برنامه سالانه مدارس کلیک کنید

اهمیت برنامه ریزی در راستای برنامه سالانه و تقویم اجرایی

کلیه فعالیت هایی که مدیران و سایر عوامل مدارس به صورت روزانه و روتین در قالب قوانین و مقررات و همچنین اجرای بخشنامه ها و وظایف محوله انجام می دهند می بایست بر اساس یک برنامه زمانبندی شده و دقیق و مورد تایید آموزش و پرورش صورت پذیرد که به این نوع برنامه سالانه و تقویم اجرایی که مربوط به کلیه پست های سازمانی مدارس می باشد برنامه عملیاتی سالانه گفته می شود.این برنامه ها از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل می شوند و از ابتدای سالتحصیلی تا پایان سال انجام می گیرند.

انواع برنامه های اجرایی سالانه

 1. برپایی مراسم آغازين
 2. اجراي به موقع و دقیق بخشنامه ها
 3. عملیات حسابداری و مالی بر اساس مقررات
 4. بهبود وضعیت بوفه
 5. ایجاد آیین نامه در راستای حفظ وضعيت بهداشت

امور اصلی که نیازمند برنامه سالانه و تقویم اجرایی هستند.

در کنار موارد جزئی که در بالا توضیح داده شد یکسری امور هستند که نیازمند تغییر و تحولاتی قوی تر و موثر تر می باشند. این امور نیازمند فعالیت هایی در راستای بهبود و تقویت شاخص های مدارس و توسعه و گسترش آنان حتما می بایست در قالب برنامه ای منظم و از پیش تعیین شده صورت بگیرند.که در این برنامه منظم و از پیش تعیین شده باید کلیه اقدامات و همچنین شاخص ها دقیق و منظم نوشته شده باشند. همچنین وضعیت موجود و وضعیت مورد انتظار هم می بایست در نظر گرفته شود.در واقع در برنامه سالانه و تقویم اجرایی می بایست مدیران به کمک امکانات موجود و ظرفیت های مدرسه و همچنین منابع در دسترس برنامه عملیاتی خود را تدوین و در اختیار اداره آموزش و پرورش به منظور بررسی و تایید قرار دهند.

انواع برنامه سالانه به تفکیک پست سازمانی

علاوه بر مدیران مدارس سایر کارکنان مدرسه و حتی اداره آموزش و پرورش به تدوین و نگارش برنامه سالانه می پردازند. برنامه های عوامل آموزشی و پرورشی که برنامه سالانه و تقویم اجرایی آنها می بایست در دسترس آموزش و پرورش در راستای بازبینی و تایید قرار گیرد عبارتند از :

 1. برنامه سالانه مدیر
 2. برنامه عمل مدیر
 3. برنامه سالانه معاون آموزشی
 4. برنامه سالانه معاون پرورشی
 5. برنامه سالانه مربی پرورشی
 6. برنامه سالانه معاون اجرایی
 7. برنامه سالانه معاون فناوری
 8. برنامه سالانه مشاور
 9. برنامه سالانه مربی بهداشت
 10. برنامه سالانه آموزگار
 11. تقویم اجرایی مدیر
 12. تقویم اجرایی معاون آموزشی
 13. تقویم اجرایی معاون پرورشی
 14. تقویم اجرایی مربی پرورشی
 15. تقویم اجرایی معاون اجرایی
 16. تقویم اجرایی معاون فناوری
 17. تقویم اجرایی مشاور
 18. تقویم اجرایی مربی بهداشت
 19. تقویم اجرایی آموزگار

برنامه سالانه و تقویم اجرایی براساس طرح های مختلف

برنامه سالانه و تقویم اجرایی به دو دسته تقسیم می شود :

 • برنامه سالانه بر اساس طرح تدبیر
 • برنامه سالانه بر اساس طرح تعالی

برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس مختلف

با توجه به آنچه پیرامون برنامه سالانه و تقویم اجرایی بحث شد باید گفت : مدارس مختلف می بایست در جهت بهبود وضعیت دانش آموزان و کسب رضایت اولیاء و گرفتن تاییدیه آموزشی هر یک به تناسب وظایف و مسئولیت های خود به تدوین برنامه سالانه و تقویم اجرایی بپردازند.آنچه مسلم است موضوعات و محتویات برنامه سالانه و برنامه عمل و همچنین تقویم اجرایی در مدارس و آموزشگاه های مختلف با هم تفاوت دارد. انواع مدارس و آموزشگاه هایی که باید برنامه سالانه و تقویم اجرایی ارائه دهند عبارتند از :

برنامه سالیانه برای انواع مدارس

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی آموزشگاه ابتدایی

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی آموزشگاه استثنایی

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس متوسطه حرفه ای

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس قرآنی

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی متوسطه اول

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی متوسطه دوم

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس شاهد

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی بزرگسالان

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس نمونه دولتی

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس تیزهوشان

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس شبانه روزی

 • برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس هیئت امنایی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]