no-img
پژوهش سرای فرهنگیان

اقدام پژوهی با موضوع چگونه توانستم فرهنگ علاقه مند شدن به علم آموزی را در دانش آموزانم نهادینه سازم » پژوهش سرای فرهنگیان


پژوهش سرای فرهنگیان

برنامه سالانه و تقویم اجرایی تدبیر و تعالی مقطع ابتدایی و متوسطه برای دانلود مقاله پرسش مهر 23 با موضوع شاخص های مدرسه خوب کلیک کنید مقطع ابتدایی و متوسطه

ادامه مطلب

اقدام پژوهی با موضوع چگونه توانستم فرهنگ علاقه مند شدن به علم آموزی را در دانش آموزانم نهادینه سازم
zip
می 5, 2022
۱۰,۰۰۰ تومان
۱۰,۰۰۰ تومان – خرید

اقدام پژوهی با موضوع چگونه توانستم فرهنگ علاقه مند شدن به علم آموزی را در دانش آموزانم نهادینه سازم


اقدام پژوهی علم آموزی

نمونه دانلودی در فرمت قابل ویرایش اقدام پژوهی علم آموزی با موضوع چگونه توانستم فرهنگ علاقه مند شدن به علم آموزی را در دانش آموزانم نهادینه سازم که توسط پژ.هس سرای مدیران فردا تدوین شده و منطبق با شیوه نامه در حدود 30 صفحه میباشد.

همکار گرامی و کاربر عزیز سایت پژوهش سرای فرهنگیان : مدیران فردا عنایت داشته باشید در صورتی که قصد ارائه مستقیم این فایل را ارید حتما بخش هایی از فایل که در صفحه معرفی محصول گنجانده شده را حذف یا تغییر دهید و کل متن را تا ته خوانده و تغییرات لازم را اعمال کنید . همچنین به علت عدم رضایت نگارنده خرید این فایل به قصد فروش به غیر مجاز نمیباشد.

۱۰,۰۰۰ تومان – خرید

بخش هایی از اقدام پژوهی نهادینه سازی علم آموزی در دانش آموز

بخش هایی از فایل اقدام پژوهی نهادینه سازی علم آموزی در دانش آموز

یکی از شرایط لازم برای کسب علم و دانش، وجود یک معلم و استاد با تجربه و کارآمد است. به عبارت دیگر، اگر همه شرایط و امکانات فراهم باشد و پیشرفته ترین وسایل در اختیار افراد قرار بگیرد اما یک استاد برجسته و خُبره جهت تدریس وجود نداشته باشد، هر چند که فرد در امر سواد و یادگیریِ دانش پیشرفتی هم داشته باشد نمی تواند به مرحله ی یادگیری که همان قرار گرفتن در مسیر الی ا… است، برسد. به همین منظور است که می بینیم در قرآن مجید معلم اول را خداوند بزرگ معرفی می نماید آن جا که می فرماید (و علم آدم الاسماء…) و معلم دوم را پیامبر بزرگ اسلام می داند؛ و به دنبال همین موضوع است که شخص پیامبر (ص) می فرماید: (با کسی که از شما درس می آموزد و کسی که شما از او درس می آموزید به نرمی رفتار کنید.)

و یا در جای دیگر می فرماید: «بعثت لاتمم مکارم الاخلاق»

ترجمه: من مبعوث شده ام تا مکارم اخلاق شما را کامل گردانم.

توضیح این که پیامبر (ص) با علم و دانش خود و تدریس آن به مردمی که فاقد سواد بودند زمینه پیشرفت آن ها در همه ی موارد از جمله اخلاق را فراهم نمودند. به همین منظور است که حضرت امام خمینی (ره) درباره ی ارزش و اهمیت معلمی می فرماید: «معلم امانتداری است که انسان امانت اوست» و در جای دیگر حضرت امام (ره) وظیفه معلم را بسیار سنگین می داند و می فرماید: «وظیفه معلم، هدایت جامعه است بسوی ا…».

تیترها و عناوین بکار رفته

تیترهایی که در این نمونه اقدام پژوهی نهادینه سازی علم آموزی در دانش آموز وجود دارد شامل موارد زیر است:

عنوان مطلب در رابطه با  علم آموزی

پیشگفتار در رابطه با  علم آموزی 

مقدمه  موضوع در رابطه با علم آموزی 

شناسایی مسئله در رابطه با اقدام پژوهی نهادینه سازی علم آموزی در دانش آموز

توصیف وضع موجود

اینجانب …. آموزگار پایه…آموزشگاه …. شهرستان … هستم و مدت … سال است که در آموزش و پرورش خدمت می کنم.    از ابتدای سال تحصیلی در موارد متعدد متوجه شدم که آزمون های کتبی و شفاهی بسیاری که به عمل می آوردم و روش تدریس های متعدد و فعال که به کار می گرفتم تعدادی از دانش آموزانم شدیداً دچار افت تحصیلی هستند.این دانش آموزان حتی سرکلاس هنگام تدریس یا حل کردن تمرینات علاقه ای از خود نشان نمی دادند و من نیز مجبور به استفاده از راه حل های موقت جهت جلب توجه آنها نسبت به درس بودم . هر بار پس از تصحیح  برگه های امتحانی واقعاً نگران می شدم و به این فکر می کردم که چرا اینگونه است ؟ و چگونه می توانم این وضعیت نامطلوب را تغییر دهم

گردآوری اطلاعات (شواهد ۱) در رابطه با  علم آموزی 

تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها در رابطه با علم آموزی 

انتخاب راه جدید موقتی دررابطه با  علم آموزی 

اجرای طرح جدید و نظارت بر آن در اقدام پژوهی علم آموزی  

گردآوری اطلاعات (شواهد ۲) در رابطه با اقدام پژوهی نهادینه سازی علم آموزی در دانش آموز

 ارزشیابی تاثیر اقدام جدید در رابطه با علم آموزی 

تجدید نظر و دادن گزارش نهایی در اقدام پژوهی علم آموزی

نتیجه گیری در رابطه با علم آموزی

پیشنهادات در رابطه با علم آموزی

منابع و ماخذ مورد استفاده در رابطه با علم آموزی 

برای دانلود اقدام پژوهی علم آموزی و دریافت اقدام پژوهی نهادینه سازی علم آموزی در دانش آموز  از لینک خرید استفاده نمایید.

۱۰,۰۰۰ تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

پشتیبان پژوهشسرای فرهنگیان: مدیران فردا 3420 نوشته در پژوهش سرای فرهنگیان دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید