no-img
پژوهش سرای فرهنگیان

برنامه سالانه معاون آموزشی بر اساس طرح تعالی آخرین ویرایش 1402-1401 - پژوهش سرای فرهنگیان


پژوهش سرای فرهنگیان

برنامه سالانه و تقویم اجرایی تدبیر و تعالی مقطع ابتدایی و متوسطه برای دانلود مقاله پرسش مهر 23 با موضوع شاخص های مدرسه خوب کلیک کنید مقطع ابتدایی و متوسطه سفارش تدوین طرح توجیهی

ادامه مطلب

برنامه سالانه معاون آموزشی بر اساس طرح تعالی آخرین ویرایش 1402-1401
امتیاز 4.00 ( 1 رای )برنامه سالانه معاون آموزشی بر اساس طرح تعالی آخرین ویرایش 1402-1401">
zip
آگوست 27, 2022
۷,۰۰۰ تومان
۷,۰۰۰ تومان – خرید

برنامه سالانه معاون آموزشی بر اساس طرح تعالی آخرین ویرایش 1402-1401


برنامه سالانه معاون آموزشی

برنامه سالانه معاون آموزشی بر اساس طرح تعالی آخرین ویرایش سال تحصیلی 1402-1401  با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۲ صفحه

برنامه سالانه معاون آموزشی حاضر بهترین نمونه جهت استفاده معاونین عزیز می باشد که محور ها و نمودار های آن بر اساس طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار تنظیم و طراحی شده است.

برنامه سالانه معاون آموزشی انواع گوناگوني دارد. گوناگوني آن بر اساس طرح تدبیر و طرح تعالی غالباً به دليل پيچيدگي و چندوجهي بودن برنامه سالانه معاون آموزشی است. در واقع ركن اساسي و اصلي تعليم و تربيت را برنامه سالانه معاون آموزشی و برنامه سالانه مدیر تشكيل مي‌دهد.

نظريه‌هاي معاونت و آثار آن‌ها در برنامه سالانه معاون آموزشی

 1. نظريه مجموعه‌اي از مفاهيم مرتبط به هم است كه از سازه‌هاي تعريف شده و به هم پيوسته تشكيل شده. درواقع، نظريه‌ها در اين زمينه نقش جمع‌آوري اطلاعات در مجموعه‌اي واحد را به عهده دارند.
 2. نظريه‌ها با برقراري ارتباط بين متغيرها سعي دارند پديده‌هاي مورد بررسي را تبيين كنند.
 3. نظريه در نهايت به پيش‌بيني و كنترل پديده‌ها مي‌پردازد. درواقع، هدف نهايي هر نظريه پيش‌بيني هر پديده با ايجاد روابط بين متغيرهه يا تبيين پديده است.

طرح برنامه سالانه معاون آموزشی ، ملاك و معير دقيقي در اداره امور مدارس نيست كه بتوان از آن‌ها به عنوان هدف يا مقصود با قاطعيت و برهانيت كامل استفاده كرد؛ بلكه مي‌توان از نظريه‌هاي معاونت به عنوان وسيله، نقشه، يا الگويي براي حل مشكلات مدرسه استفاده كرد. به همين دليل است كه مي‌توان برنامه سالانه معاون آموزشی را وسيله‌اي منطقي و عملي جهت دستيابي به طرح مفروضات آتي آموزشی در عرصه مدرسه دانست.

عوامل انعطاف پذيري رفتار معاونین

معاون آموزشی بايد انعطاف پذيري مشخص و دامنه متغيري از مهارت‌هاي لازم داشته باشد تا رفتار خود را به اقتضاي شرايط مدرسه تغيير دهد. اگر نيازهاي دانش‌آموزان متفاوت باشد، بايد به گونه‌اي متفاوت و با توجه به نيازهاي تك تك آن‌ها رفتار نمايد.

بنابراين با توجه به مطالب ذكر شده، اخذ رويه واحد در فرآيند برنامه سالانه معاون آموزشی از نظر اقتضايي مردود است و استفاده از تركيب روش‌هاي مختلف در فرآيند ياددهي-يادگيري به معاونین آموزشي توصيه مي‌شود. به عبارت ديگر، معاون آموزشي بايد هم پاياني در سيستم‌هاي مديريت آموزشي توجه بسياري كنند تا بتوانند براي رسيدن به اهداف نظام آموزشي از تمامي طرق و روش‌هاي مختلف استفاده كنند.

بانک فایل پژوهشی معلمان با ارائه جدید ترین و جذاب ترین و در عین حال پایین ترین قیمت در رابطه با برنامه سالانه و تقویم اجرایی معاون آموزشی پیشرو در امر آموزش و تدریس می باشد. معاونین عزیز می توانند با مراجعه به بانک فایل پژوهشی معلمان برنامه سالانه و تقویم اجرایی مورد نیاز خود را طبق آخرین ویرایش و بر اساس آخرین بخشنامه های ارسالی از آموزش و پرورش دانلود نمایند. لازم به ذکر است کلیه برنامه ها و تقویم های آموزشی و اجرایی توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تدوین گردیده است و جمعی از تیم تخصصی فرهنگیان در ارائه این برنامه ها ساعت ها و روزها وقت گذاشته اند. شما فرهنگیان عزیز همچنین می توانید علاوه بر برنامه سالانه و تقویم اجرایی بر اساس طرح تدبیر و طرح تعالی از سایر محصولات این بانک پژوهشی استفاده نمایید.

آنچه در برنامه سالانه معاون آموزشی بر اساس طرح تعالی وجود دارد عبارت است از :

 1. پیشگفتار بر اساس طرح تعالی
 2. بیان و تصیف وضع حاضر
 3. نقاط منفی برنامه ریزی
 4. نقاط مثبت برنامه ریزی
 5. فرصت‌های پیش رو
 6. اهداف و برنامه های آموزشی برای معاون آموزشی
 7. نمونه برگهای برنامه سالانه معاون آموزشی
 8. اسامی طرح و برنامه ها
 9. مستندات برنامه سالانه
 10. ضرورت اجرا و شناسایی وضعیت موجود برنامه سالانه
 11. هدف های برنامه سالانه معاون آموزشی
 12. اهداف کمی
 13. اهداف کیفی
 14. اسمی طرح های موجود در برنامه
 15. ریز لیست مالی طرح و برنامه ها
 16. چگونگی ارزیابی برنامه سالانه معاون آموزشی
 17. اهمیت اجرا
 18. بررسی وضع حال
 19. هدف های برنامه
 20. اجرای برنامه سالانه معاون آموزشی
 21. بخش های اجرایی به تفکیک
 22. ایجاد زمانبندی خاص
 23. اجرای طرح
 24. وسایل و لوازم لازم
 25. ایجاد اعتبار
 26. شیوه ارزیابی

 

این فایل کامل ترین نمونه برنامه سالانه معاون آموزشی مدارس در اینترنت می باشد و همچنین از همه نمونه های موجود ارزانتر است.درباره نویسنده

پشتیبان پژوهشسرای فرهنگیان: مدیران فردا 3435 نوشته در پژوهش سرای فرهنگیان دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید